O nás Nabídka vín Ostatní sortiment Další služby Turistika Kontakty

 

 

Vína, která v naší vinotéce prezentujeme a prodáváme, jsou převážně z produkce drobných vinařů z Moravy. Základním parametrem pro výběr našich dodavatelů je, aby měli i svoji vlastní produkci hroznů. Chceme mít jistotu, že hrozny, z nichž jsou námi nabízená vína vyrobena, dozrály přímo u nás na Moravě.

Hlavní část naší nabídky tvoří vína od několika vinařství, jejichž produkci máme stále k dispozici, doplněná o vybraná vína dalších výrobců. Poslední dobou jsme přišli i se vzorky vín zahraničních, ale to pouze okrajově pro ukázku rozdílnosti chuti.

Kromě odrůdové rozmanitosti u nás najdete vína v různé kvalitě. Od jakostních po výběry z bobulí, a také vína speciální, jako jsou slámová, ledová nebo vína vyrobená na principu vín portských.

Pro skupiny nabízíme řízené degustace, které vždy vede zkušený someliér. Pokud jde o ochutnávku vín z určitého vinařství, lze pozvat přímo majitele a zajistit tak zasvěcený výklad. Také je možnost dohodnout návštěvu a degustaci přímo v konkrétním vinařství.

Dovolte, abychom alespoň v krátkých medailoncích představili vinařství, jejichž víno tvoří základ naší vinotéky a také našeho archivu.

.

 Vinařství Kašík. Už jen etiketa napovídá, že se jedná o vinařství s dlouholetou tradicí, kdy se dědí vinohrad a sklep z pokolení na pokolení. Vinice tohoto vinařství se rozkládají na ploše 1,4 hektarů v obci Nový a Starý Poddvorov a sklepní hospodářství naleznete v Novém Podvorově. Vína jsou vyráběna tradičními postupy a vyznačují se ovocností a svěží kyselinkou. Vinařství Kašík se často zúčastňuje svými víny domácích a zahraničních soutěží odkud si pravidelně přiváží ocenění. Součástí vinařství je penzion, kde je možné se najíst a ubytovat. Více informací naleznete na www.vinarstvikasik.cz.

 

Rodinné vinařství Staňkovi. V tomto malém vinařství se setkává tradice s moderní současností. Vinařství naleznete v obci Blatnice pod Sv. Antonínkem. Vinařství v současnosti hospodaří na cca 1,9 hektaru vinic. Sklepní hospodářství je nově vybaveno technologií pro zpracování vína metodou řízeného kvašení. Vinařství navíc disponuje dvěma typickými vinnými sklepy, kde je možné posedět a ochutnat zdejší kvalitní vína. Více informací naleznete na www.vinostankovi.cz.

 

 

Vinařství Zapletal. Toto vinařství s dlouholetou tradicí, které se nachází ve Velkých Bílovicích, si předsevzalo za cíl ekologické pěstování révy vinné. 4 hektary vinic, na kterých vinařství hospodaří, jsou celé zatravněné a nepoužívají se v nich k ošetřování keřů a hroznů pesticidy ani herbicidy. Vína, vyrobená z takto pěstovaných hroznů mají osobitý charakter, který umocňuje i oblast, ve které hrozny uzrály. Právem získala tato vína ocenění na mnoha vinařských soutěžích. Více informací naleznete na www.vinnesklepyzapletal.cz.

 

Vinařství Winberg. 112 hektarů vinic tohoto vinařství se nachází na úpatí přírodní rezervace Svatý kopeček v těsné blízkosti města Mikulov. Vápencové podloží, na kterém je réva pěstována dává hroznům specifickou chuť a vůni. Vína z takových to hroznů jsou lehká, svěží  s minerální chutí. Právě pro tyto vlastnosti jsou ceněna nejen u veřejnosti, ale i u odborníků, což dokazují každoroční ocenění na zahraničních i tuzemských soutěžích. Přímo v areálu vinařství je možné se ubytovat. Více informací naleznete na www.winberg.cz.

 

Vinařství Prokop. Naše rodinné vinařství bylo založeno v roce 1992 a nachází se ve vinařské obci Krumvíř, která patří k  velkopavlovické vinařské oblasti. V současné době obhospodařujeme 12 ha vlastních vinic, které leží v Krumvíři v jedné z nejlepších vinařských tratí Sklenářova hora.
Pěstování révy vinné máme začleněno do integrované produkce, což znamená že nepřekračujeme ha výnosy a ochranu vinic před chorobami a škůdci provádíme s přípravky bioprodukce a minimalizujeme množství přípravků chemické ochrany. Na vinicích pěstujeme odrůdyMuškát moravský,M"uller Thurgau,Veltlínské zelené,Ryzlink rýnský,Chardonnay,Rulandské šedé,Sauvignon,Pálava,Tramín červený, Hybernal z červených odrůd to jsou Svatovavřinecké, Frankovka,Zweigeltreba, Rulandské modré,Cabernet moravia a Cabernet sauvignon.
Sklepní hospodářství máme vybaveno nerezovými tanky a dřevěnými sudy.Víno vyrábíme metodou řízeného kvašení a prodáváme jak lahvová tak i sudová vína.

 

 

 

Copyright © 2015 Zbyněk Ševčík & Vinotéka u Hájků