O nás Nabídka vín Ostatní sortiment Další služby Turistika Kontakty

 

 

Postupem času naše vinotéka začala nabízet další doplňkové zboží, jako jsou sýry, destiláty, oříšky a podobně. Zprvu pouze ke konzumaci  v naší vinotéce, nyní je možné zakoupit většinu zboží s sebou. Vzhledem k tomu, že se naše nabídka průběžně obměňuje, je v případě zájmu o konkrétní zboží  nebo při větším odběru vhodné nás nejprve kontaktovat a ověřit si, zda jsme schopní poptávku okamžitě vykrýt, nebo jestli bude nutné zboží objednat u výrobce. Protože neodebíráme zboží přes zprostředkovatele, jsou naše dodací lhůty velmi krátké.

Nyní pár slov k tomu co tvoří základ naší nabídky a co u nás vždy najdete.

 Kvalitní káva je v naší vinotéce samozřejmostí. Od začátku nabízíme svým hostům italskou kávu značky Caffé del Santo. Tato káva se vyznačuje bohatou chutí, která je charakteristická pro italské kávové směsi. V současné době jsme se s pražírnou dohodli na výrobě směsi určené přímo pro naši vinotéku. Vznikla tak káva Hájek, kterou u nás můžete ochutnat a zakoupit si ji domů. Pro obdobná zařízení jako je naše nabízíme pravidelné dodávky jakéhokoliv množství, včetně zařízení pro výrobu kávy a nádobí.

 

Dobrý sýr  je nezbytným doplňkem při každé degustaci vína. Po dlouhé době a mnoha konzultacích s odborníky na gastronomii se nám podařilo sestavit nabídku sýrů, která svou chuťovou rozmanitostí vyváženě doplňuje skladbu vín, a tvoří základ nabídky naší vinotéky. Zastoupeny jsou jak produkty tuzemských výrobců, tak i sýrárny zahraniční, převážně holandské.

Od našich výrobců se snažíme vyhledávat výrobky z mlékáren a farem  spjatých s našim regionem. Běžně u nás najdete přírodní plísňový sýr NIVA z nedaleké Mlékárny Otinoves nebo kozí sýry z Kozí farmy Sedlákovi v nedaleké obci Šošůvka.

Ze zahraničních dodavatelů bychom rádi upozornili na sýry, které pochází z holandské vesnice Maartensdijk , která se nachází v provincii Utrecht.

Gouda, která pochází od farmářů z této oblasti, a je všeobecně uznávaná odborníky na gastronomii jako jedna z nejlepších z Holandska, tvoří základ naší nabídky sýrů. Stejně jako námi prezentovaná vína se vyznačuje zpracováním z nejlepších surovin a dlouholetou tradicí výrobních postupů. A stejně jako u vína se mění její vlastnosti po dobu zrání.

Jedná se o krásný velmi chutný a chuťově výrazný sýr. Při kousání  je cítit křupání krystalek soli a v ústech se sýr pozvolna rozplývá. Má zlatavě hnědou barvu a hodí se především jako pochoutka k vínu či jako delikátní  součást sýrového dezertu. Je vyroben z kravského pasterizovaného mléka s množstvím tuku, které odpovídá předpokládané době zrání.

Holandská Gouda se vyrábí v mnoha příchutích. K nejznámějším příchutím patří Gouda s římským kmínem.  Kmín dodává sýru trochu nasládlou chuť. V naší vinotéce však můžete ochutnat i jiné zajímavé příchutě.

 Poslední část naší nabídky tvoří čaje a regionální sezónní výrobky, jako jsou mošty, zavařeniny nebo sušené ovoce. Dále kvalitní destiláty, převážně domácí ovocné pálenky a likéry nebo kvalitní kubánský rum. Své místo tu mají také doplňky pro použití v kuchyni -oleje, octy nebo různé koření.

 

 

Copyright © 2015 Zbyněk Ševčík & Vinotéka u Hájků